OK

چرا کريمي و کي‌روش را مقابل هم گذاشتند؟/ نتخاب دستياران کي روش به ما مربوط نيست.

پيشکسوت تيم فوتبال پرسپوليس بر اين باور است فساد در بخش‌هاي مختلف فوتبال ايران وجود دارد اما مي‌گويد يک فرد به تنهايي نمي‌تواند با اين مساله مبارزه کند. او همچنين معتقد است که نبايد علي کريمي و کارلوس‌ کي‌روش را مقابل هم قرار مي دادند.

به گزارش شرکت پيشکسوتان کهن پرسپوليس، علي پروين در گفتگويي، درباره مباحث مختلفي از جمله زندگي شخصي‌اش و همين طور مشکلات اقتصادي موجود در جامعه به صحبت پرداخت.

در اين گفت‌وگو پاسخ هاي جالبي درباره کارايي توييتر، اينستاگرام و فضاي مجازي داد. پروين همچنين درباره فعاليت‌هاي اقتصادي خودش و محمد، فرزندش به صحبت پرداخت.

در ادامه گفت‌گوي علي پروين را مي خوانيد.

🔸علي آقا! در ابتدا مي‌خواهم درباره فساد در فوتبال صحبت کنيم. شما يکي از بزرگان فوتبال ايران هستيد و مي‌خواهم با صراحت درباره اين موضوع صحبت کنيد. به نظر شما در فوتبال ايران واقعا فساد وجود دارد؟


در دوره‌اي که من مربيگري مي‌کردم، اصلا اين مباحث را قبول نداشتم که اين حرف ها وجود دارد. يا مي‌گفتند نتايج استقلال و پرسپوليس با تباني رقم مي‌خورد. مي‌گفتم مگر ميَ‌شود يک مربي به بازيکنش بگويد در شش قدم توپ را به بالاي دروازه بزن. اما کم کم که آمديم کنار ديدم اين مباحث وجود دارد. اما با يک نفر مثل فردوسي‌پور نمي‌شود جلوي اين گونه مباحث را گرفت. همه بايد دست به دست هم بدهند. علي کريمي هم آمد صحبت‌هايش را مطرح کرد و من هم با صحبت‌هايش درباره فدراسيون موافق هستم. واقعا از فدراسيون بايد سالم بيرون بيايند که اين کارها را ادامه ندهند. به نظر من فساد هست اما با يک نفر مثل آقاي فردوسي‌پور که دوشنبه به دوشنبه بيايد شما فکر مي‌کنيد بتواند جلوي فساد را بگيرد؟ همه بايد دست به دست هم بدهند تا جلوي فساد را بگيرند. الان من بگويم فساد وجود دارد، چه کسي گوش مي‌دهد؟

🔸معمولا هيچ کسي گوش نمي‌دهد و علي کريمي هم گفته بود هيچ کسي حمايت نمي‌کند.
گوش نمي دهند. الان علي کريمي آمد و حرف‌هاي دلش را زد، کي گوش مي‌دهد؟ الان به آقاي تاج خيلي برخورد؟ به آقاي ساکت خيلي برخورد؟ به کفاشيان برخورد؟ اين افراد چهار سال هستند حالا شما باز هم مصاحبه کنيد. اگر مي‌خواهيد جلوي فساد را بگيريد بايد يک مجموعه دست به دست هم بدهند تا جلوي آن را بگيرند. فردوسي‌پور که به تنهايي نمي‌تواند کاري کند. اين حرف‌ها هم در مي‌آيد و جادوها مطرح مي‌شود و مسائل ديگري هم مي‌گويند. البته من اعتقادي به اين مسائل ندارم.

🔸شما مي‌گوييد جادوگري وجود ندارد؟
اصلا من اعتقاد به جادوگري و اين‌ها ندارم.

🔸مربي‌اي مي‌شناسيد چنين کاري کند؟
چنين چيزي که شما مي‌گوييد نمي‌شود. من بروم و جادو کنم بعد تيمم که ضعيف است برابر تيم آقاي رياضتي (يکي از دوستان علي پروين) که قوي تر است پيروز شود؟ اين مسائل نيست اما فساد وجود دارد.

🔸درباره اين مسائل که علي کريمي مي‌گفت تعداد معدودي در فدراسيون فوتبال مديريت مي‌کنند و اجازه نمي‌دهند افراد ديگر وارد شوند، چه نظري داريد؟

شما ببينيد اگر من هم رئيس شوم، ۱۰ نفر را با خودم مي‌آورم. غير از اين است مگر؟ من الان بيايم رئيس فدراسيون بوکس شوم ۱۰ نفر از دوستان و فاميل‌هايم را مي‌آورم. همه جا همين است و نمي‌شود ايراد گرفت اما فسادي که مي‌گويند در فوتبال اين مملکت وجود دارد در همه جاي اين فوتبال هم وجود دارد. حالا که ما ۱۰ سالي مي‌شود کنار آمده‌ايم مي‌گويند آن فرد از اين يکي پول گرفته است.

🔸در دوره‌اي که خود شما مربيگري يا بازي مي‌کرديد هم فساد وجود داشت؟
اصلا چنين مسائلي در مغز من نمي‌رفت. چرا که ما تيمي داشتيم که وقتي داور سوت بازي را مي‌زد، دو بر صفر و يا سه بر صفر پيش بوديم و نيازي به اين حرف‌ها نداشتيم. اما الان مي‌شنويم که اين فرد فلان کار را کرده است و يا ديگري اين کار را کرده است! در هر صورت با يک نفر و يا دو نفر جلوي اين کار (فساد در فوتبال) گرفته نمي‌شود.

🔸يعني حتي وزارت ورزش بايد ورود کند؟
باشگاه‌ها همه بايد ورود کنند و افراد (فاسد) را معرفي کنند. اگر من تخلف کردم معرفي کنيد. من مي‌گويم وحيد شمسايي مگر خلاف کار است که اجازه نمي‌دهيد در بازي‌هاي تدارکاتي به ميدان برود و ما يک آقاي گل داشته باشيم؟ اگر خلاف‌کار است چرا مربيگري و بازي مي‌کند؟ يکي از ايرادات فدارسيون فوتبال همين است. حالا موضوع چيست من نمي‌دانم. اما بچه به اين خوبي اين همه افتخار براي فوتسال ايران به دست آورده است، بعد الان يک برزيلي بياييد و بازي کند و گل‌هايش بيشتر شود! ما نمي‌توانيم اين کار را انجام بدهيم؟ آيا نمي‌توانيم ۵ بازي تدارکاتي بگذاريم تا وحيد شمسايي بازي کند و گل‌ بزند و گل‌هايش از او ( فالکائو) بيشتر شود؟ به راستي چرا چنين کاري را نمي‌کنند؟ بازي رسمي انجام ندهد اما تدارکاتي که مي تواند بازي کند. مي‌تواند بازي کند و آقاي گل شود. مگر برزيلي‌ها اين کار را نکردند؟

🔸از بزرگان فوتبال ايران آيا کسي هست که از اينکه از فوتبال دور است دلتان برايش بسوزد؟

يکي مثل من ديگر دوست ندارد در فوتبال باشد. شايد به قولي اشباع شده باشم. هيچ چيز فوتبال را ديگر دوست ندارم و فقط از بردن‌ها لذت مي‌برم. اما افراد زيادي هستند که الان در خانه نشسته‌اند. الان مهدي مهدوي‌کيا چرا نبايد بيايد کنار تيم ملي باشد و يا هدايت تيم ملي اميد را در اختيار بگيرد؟ کسي که اينقدر افتخار براي اين مملکت دارد بايد در آلمان با کودکان کار کند. الان افراد زيادي هستند که بيرون نشسته‌اند.

🔸يکي ديگر از مباحثي که علي کريمي مطرح کرد انتقاداتش از تيم ملي و کارلوس کي‌روش بود.
تيم کي‌روش الان راحت به جام جهاني صعود کرده و دستيارانش هم در اختيار خودش است و ما نمي‌توانيم حرفي بزنيم. کريمي هم خودش کي‌روش را دوست داشت و من نمي‌دانم حالا چه شد؟ فردوسي‌پور هم به نظر من آن پيامک را نبايد مي‌خواند. چرا بايد اين دو را مقابل هم مي‌گذاشتند؟ در حال حاضر که نزديک جام جهاني هستيم ما بايد حمايت کنيم و اين تنها کاري است که از دست ما بر مي‌آيد تا ان‌شاءالله تيم در آنجا نتيجه بگيرد. اگر قرار باشد دلمان خوش باشد که به جام‌جهاني رفتيم و بعد تيم از گروهش صعود نکند چه فايده‌اي دارد؟

🔸در مورد داستان سباستين خيلي‌ها مي‌گويند مربي‌اي مثل برانکو هم برادرش را آورده است و شايد اين موضوع به کسي ارتباط نداشته باشد چرا که تيمش نتيجه مي گيرد.
من به شما مي‌گويم ديگر. الان هرکسي هرجايي مربي شود حق انتخاب دارد و من هم اگر مربي شوم همين است.

🔸در مورد اينکه کريمي به موضوع قرارداد کي‌روش ورود کرده بود چه نظري داريد؟

اين گونه مسائل به ما مربوط نمي‌شود. من اگر الان مربي بشوم ناصر ابراهيمي را مي‌آورم چرا که با او راحتم. علي کريمي الان با امامي فر راحت است و کار مي‌کنند و تيمش هم نتيجه مي‌گيرد. هر کس مربي مي‌شود دستيارانش را خودش مي‌آورد.

🔸در مورد کي روش چه نظري داريد؟ در اين ۷ الي ۸ سالي که در فوتبال ايران بوده است موفق بوده است؟
به نظر من خيلي خوب کار کرده است.

🔸شما که بازي‌هاي تيم ملي را تماشا مي کنيد غرور ملي را حس مي‌کنيد؟
هم تيم را جوان کرده است و الان دو تيم دارد و راحت بازيکنان را کنار مي‌گذارد. يک بازيکن جديد مي‌آورد و در هر بازي سه يا چهار تغيير ايجاد مي‌کند و باز نتيجه مي‌گيرد. تيمش به جام‌جهاني صعود کرده و فقط دو گل خورده است. کار دفاعي‌اش خيلي عالي است و ما لذت ميبريم. به نظرم بد کار نکرده است.

🔸در حال حاضر که چهار ماه تا جام جهاني فاصله داريم انتقاد کردن را درست مي‌دانيد؟
به صلاح نيست.

🔸تيم ملي در جام جهاني از گروهش صعود مي‌کند؟
ما هم همين را مي‌گوييم که همه دست به دست هم بدهيم تا تيم از گروهش صعود کند. براي جام جهاني ۱۹۷۸ که يک تيم صعود مي‌کرد ما صعود کرديم. از آن به بعد هم هر وقت تيم ملي به جام جهاني رفته چهارم شده‌ايم. در آنجا بايد سعي کنيم يک پله بالا بياييم.

🔸مي‌خواهيم مصاحبه را کمي به خارج از فضاي فوتبال ببريم. مي‌خواهيم درباره زندگي شخصي شما صحبت کنيم. يکي از سوالاتي که شايد در ذهن خيلي از دوست‌داران شما باشد اين است که شما صبح که از خواب بيدار مي‌شويد تا شب چه مي‌کنيد؟
حدود ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰ بيدار مي‌شوم و کارهايم را در خانه انجام مي‌دهم و به دفتر کارم مي‌آيم. اينجا تا ساعت ۵ الي ۶ مشغوليم و بعد به خانه مي‌روم.

🔸کار اقتصادي انجام مي‌دهيد؟
بالاخره مگر مي‌شود کاري نکنيم؟

🔸کار اقتصادي درآمدش از فوتبال بهتر است؟
خيلي بهتر است اما الان اوضاع اقتصادي مردم خوب نيست.

🔸محمد پروين هم در دوره مربيگري شما فوتبال بازي مي‌کرد اما الان فوتبال را کنار گذاشت و پسر سلطان نتوانست راه پدرش را طي کند.
محمد کمي اذيت شد و هر مربي‌اي آمد کمي اذيتش کردند بعد تصميم گرفت ديگر فوتبال را ادامه ندهد.

🔸الان درآمد محمد پروين از کارهاي اقتصادي نسبت به فوتبال بيشتر است؟
بد نيست. خوب است.

🔸خودتان دوست نداشتيد راه شما را ادامه بدهد؟
نکرد ديگر. هرچه ما گفتيم هم نشد. کمي هم اذيت شد.

🔸شما از مربياني هستيد که خيلي از بازيکنان سابق پرسپوليس از شما خاطره دارند و وقتي در برنامه‌هاي تلويزيوني حاضر مي‌شوند خاطراتي را از شما تعريف مي‌کنند. پژمان جمشيدي هم خاطره جالبي از شما تعريف کرد و گفت علي‌آقا از من و کاويانپور انتقاد مي‌کرد.
زماني هم معدنچي مي‌گفت چرا اينقدر از من انتقاد مي‌کنند؟ من کساني را که دوست داشتم بيشتر به آن‌ها گير مي‌دادم. پژمان جمشيدي که از رختکن تعريف مي‌کند اما چه کسي مي‌تواند در رختکن به بازيکنان حرف نامربوط بزند؟ حرفي که به اين‌ها مي‌زديم مي‌گفتيم اين مردم چشمشان به ساق پاي شماست. وقتي تيم مساوي مي‌کرد و به رختکن مي‌آمد همه به دنبال شيريني و نوشابه بودند. يک بار بين دو نيمه گفتم بساط شيريني را جمع کنيد. خيلي خوب بازي کرده‌اند شيريني هم بخورند؟ دو سه کلمه ديگر هم گفتم! به نظر من هر که در کنار زمين دست تکان مي‌دهد هيچکس گوش نمي‌دهد. من خودم چهل ‌سال فوتبال بازي کردم. هر مربي کنار خط مي‌آمد اصلا گوش نمي کرديم مربي چه مي‌گويد؟ شما ۷۰ الي ۸۰ دقيقه دوندگي داشتيد و بعد مربي در کنار زمين با دستش حرکاتي انجام مي دهد. مربي بايد قبل از بازي نقطه ضعف تيمتان را بگوييد و بين دو نيمه هم نقاط ضعف حريف را بگوييد. يک روز ما با استقلال بازي داشتيم. من بهروز رهبري‌فرد را آوردم و به عنوان دفاع راست به زمين مسابقه فرستادم. نيکبخت آن سال واقعا خوب بود. من به رهبري‌فرد گفتم به نيکبخت بچسب و اجازه نده کاري کند. همين اتفاق رخ داد و مربيان استقلال دقيقه ۶۰ نيکبخت را تعويض کردند. من خودم که بازي مي‌کردم وقتي داور سوت را مي‌زد يک بازيکن مي‌آمد و به من مي‌چسبيد. من بايد زرنگي مي‌کردم و مي‌رفتم بين ۴ دفاع حريف و آن بازيکن را به آنجا مي‌بردم. آن زمان نيمکت پشت دروازه‌ها بود. مربي حريف فرياد مي‌زد وقتي بين ۴ دفاع رفت رهايش کن و تا من را رها مي‌کرد، دوباره به وسط زمين مي‌رفتم. من هميشه يک مامور داشتم و با اين وضعيت اگر خوب بازي کنيد هنر است. آقاي چراغپور مامور من بود و من به او گفتم رهايم کن ديگر که به من گفت به من گفته‌اند علي پروين حتي اگر به دستشويي هم رفت کنارش برو و بنشين. فوتبال يعني اينکه شما در بين دو نيمه ايرادات را بگوييد. وقتي که در کنار زمين دقيقه ۸۰ بخواهيد حرفي بزنيد کسي گوش نمي‌دهد.

🔸شما مديريتي داشتيد که بازيکنان کمي هم ترس داشتند.
بازيکنان ترس نداشتند. غير از مسائل ورزشي، بازيکن وقتي پيش من مي‌آمد، هر مشکلي داشتند حلش مي‌کردم. وقتي اين کار را مي‌کردم، آن‌ها هم در زمين جانشان را مي‌گذاشتند. با آن‌ها رفاقت مي‌کردم و در مواقع لزوم هم سخت‌گيري مي‌کردم. بدون رودربايستي هر بازيکني خلاف مي‌کرد مثل آب خوردن مي‌گفتم بفرماييد و برويد.

🔸مي‌خواهيم کمي هم از فوتبال دوباره فاصله بگيريم و به فضاي مجازي و اينترنت بپردازيم. شما اصلا با اينترنت کار مي‌کنيد؟
موبايل من ساعت ۸ شب روي سايلنت است تا فردا ساعت ۱۱ صبح که به بيرون بروم.

🔸به اينترنت متصل است؟
نه به هيچ چيز مثل اينترنت هم متصل نيست.

🔸قبض موبايل چقدر برايتان مي‌آيد؟
۳۲ هزار تومان و همين حدودها مي‌آيد.

🔸در فضاي توئيتر، اينستاگرام و اين گونه فضاهاي مجازي فعاليت داريد؟
(به يکي از دوستانش نگاه مي‌کند) اين چيزهايي که مي‌گويند چيست؟ يک صفحه اينستاگرام است که مديريتش در اختيار فرد ديگري است و هر کاري بخواهند مي‌کنند.

🔸يعني کامنت‌هاي آن را چک نمي‌کنيد و نمي‌پرسيد چه کامنت‌هايي برايتان گذاشته‌اند؟
نمي‌پرسم البته اين هماهنگ شده است و مدير صفحه من هر پيامي بخواهد بگذارد با من تماس مي‌گيرد و اجازه مي‌گيرد و اگر خوب باشد مي‌گويم بگذار.

🔸علي پروين فيلم سينمايي هم نگاه مي‌کند؟

فقط سريال ايراني مي‌بينم. در شبکه ۳ سريال به نام آنام پخش مي‌شود و يک فيلم هم در شبکه دو به نام هست و نيست پخش مي‌شود که آن را هم مي‌بينم. من راس ساعت ۹:۳۰ شب بايد اين دو فيلم را ببينم. ديگر فيلم‌هاي ترکيه‌اي و اين‌ها را نمي‌بينم. البته ۱۰ بار گفته‌ام و باز هم مي‌گويم که برنامه‌هاي حميد شب‌خيز را هم مي‌بينم.

🔸اهل کتاب خواندن هم هستيد؟
نه کتاب نمي‌خوانم.

🔸به سينما مي‌رويد؟
سينما سالي يک بار مي‌روم و آن هم به اصرار دخترم مي‌روم که امسال هم رفتيم و در جشنواره فيلم مصادره را ديديم.

🔸به موسيقي گوش مي‌دهيد؟
خيلي کم. گاهي در خودروام دو روز ضبط اصلا روشن نمي‌شود و وقتي هم روشن مي‌شود روي راديو است.

🔸يعني موسيقي‌هاي قديمي گوش نمي‌دهيد؟
چرا آهنگ‌هاي عباس قادري را گوش مي‌کنم.

🔸در مورد مباحث اقتصادي کارتان صحبت کرديد. آيا به راستي اوضاع مالي خوب است؟
آن‌هايي که کاسبند و عقل‌شان مي‌رسد شايد گاهي از جيب بخورند اما اگر درآمد نباشد که مي‌ميريم. اما اوضاع واقعا خوب نيست. نظام ما بايد کاري کند که پول دست مردم باشد و بچرخد. مردم ما واقعا در مضيقه‌اند.

🔸در موضوع مهدي طارمي و باشگاه پرسپوليس هم در خاطرمان هست که شما وارد شديد و سعي کرديد به طارمي کمک کنيد. درباره اين مسائل هم صحبت مي‌کنيد.
خيلي قديمي است اما من يادم است يک بار طارمي با من تماس گرفت و گفت مي‌خواهم به آلمان بروم. جايي که کريم باقري و مهدوي‌کيا رفتند. من به او گفتم اگر به آلمان بروي خيلي خوب است. در آن مقطع فقط يک سال با باشگاه پرسپوليس قرارداد داشت. من به آقاي طاهري گفتم شنيده‌ام ۴ ميليارد مي‌دهند اگر اين پول را مي‌دهند اجازه بدهيد برود. من يک بار گفته‌ام باز هم مي‌گويم بازيکني که دلش با تيم نيست را چگونه مي‌خواهند نگه دارند اما اجازه ندادند که در آن مقطع طارمي برود. اگر مي‌رفت اين گونه مسائل هم ديگر رخ نمي‌داد.

🔸الان مقصر را چه کسي مي‌دانيد چرا که محروميت پرسپوليس به اين تيم خيلي لطمه مي‌زند؟
شما هم مثل فردوسي‌پور سوال مي‌کنيد. حالا چنين اتفاقي رخ داده اما اينکه چه کسي اين کار را کرده است مهم نيست. از طرفي حسين هدايتي مي‌گويد من پول داده‌ام و آن طرف مي‌گويند نداده است. من از اين مسائل اطلاعي ندارم.

🔸آيا تا به حال هدايتي با شما مشورتي کرده که به طور مثال بابت کمک‌هايش به باشگاه پرسپوليس تجديد نظر کند؟
الان که کمي از باشگاه جداست و ديگر پولي نمي‌دهد. سال‌هاي قبل هم که علاقه داشت هزينه مي‌کرد. الان ديگر فکر نمي‌کنم اين کارها را بکند.

🔸شما يکي از بزرگان فوتبال ايران هستيد که سال‌ها در اين فوتبال بازي و مربي‌گري کرده‌ايد. مدتي است مبحثي در مورد حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها مطرح شده است. آيا شما با اين موضوع موافقيد؟
ما ۱۰۰ بار در اين مورد حرف زديم. من مي‌گويم يک جايگاه درست کنند مخصوص خانم‌ها باشد. متاسفانه اين کار را نمي‌کنند.

🔸البته مسئولان مي‌گويند الان کمي جو ورزشگاه خوب نيست و به همين خاطر مخالفت مي‌کنند.
خب مسئولان هم از اين گونه مسائل مي‌ترسند. اما من مي‌گويم اگر خانم‌ها به ورزشگاه بيايند کسي جرات نمي‌کند حرف نامربوط بزند. به نظر من مشکل فقط روز اول است بعد از آن ديگر عادي مي‌شود. من که از خدا مي‌خواهم تصميم بگيرند و خانم‌ها را به ورزشگاه راه بدهند. اما ما تصميم‌گيرنده نيستيم.

🔸فوتبال خارجي را دنبال مي‌کنيد؟
فوتبال خارجي فقط بارسلونا و مسي است و هيچ کس ديگر را دوست ندارم.

🔸بعد از شما خيلي از فوتباليست‌هاي ايراني آمدند که برخي مي‌گفتند شايد علي پروين شماره ۲ باشد اما هيچ وقت علي پروين شماره ۲ متولد نشد و از نظر سطح بازي کسي به شما نزديک نشد.
من يک بازيکن معمولي بودم.

🔸فکر مي‌کنيد کدام بازيکن توانست به سطح بازي شما نزديک شود؟
علي کريمي بد نبود. علي دايي هم خيلي خوب بود که در جاگيري‌ها و گلزني واقعا عملکرد خوبي داشت. مهدي مهدوي‌کيا هم واقعا خوب بود. کريم باقري هم از بازيکنان خوب بود که اين افراد فوتبال مملکت را کمي تکان دادند.

🔸علي پروين اهل مسافرت خارجي براي تفريح هم است؟
الان که يک هواپيما جديدا سقوط کرده ديگر نمي‌روم. من از هواپيما مي‌ترسم اما هيچ کس شهامت ندارد بگويد من مي‌گويم. امسال مي‌خواستيم به رامسر برويم. گفتم اين همه رانندگي نکنيم و با هواپيما برويم اما الان که يک هواپيما سقوط کرده ديگر سوار نمي‌شوم.

🔸هر چند وقت يک بار يک کري بين استقلال و پرسپوليس ايجاد مي‌شود و يک نفر مي‌آيد و مي‌گويد فلان بازيکن استقلالي بوده و يا پرسپوليسي بوده است. از اين گونه مسائل برايمان بگوييد.
در خاطرم هست در بحبوحه‌اي که تيم در حال قهرمان شدن بود ناصر محمدخاني و حميد درخشان آمدند و گفتند مي‌خواهيم به قطر برويم. گفتم چقدر به شما مي‌دهند؟ گفتند ۴ ميليون که من گفتم معطل نکنيد و سريع برويد. ما همان سال هم قهرمان شديم. در مورد همين طارمي اگر من مدير باشگاه بودم و ۴ ميليارد مي‌دادند همان لحظه رضايت‌نامه‌اش را صادر مي‌کردم که برود تا هم خودش ترقي کند و هم پولي در اختيار باشگاه قرار مي‌گرفت. الان هم که عليپور آمده و چيزي از او (طارمي) کم ندارد. آقاي گرشاسبي هم از وقتي آمده کمي خوب رفتار کرده و حدود ۲ ميليارد از کنار طارمي درآمد داشته‌اند. من مي‌گويم بازيکني که دلش با تيم نيست بهتر است برود. در برنامه ۹۰ ديدم هاشمي نسب چه صحبت‌هايي مطرح کرد. او از جواناني بود که من واقعا دوستش داشتم. در دوره او واقعا تعصب وجود داشت. يعني وقتي مي‌باختيم دو روز از خانه بيرون نمي‌آمديم. او مي‌گفت که وقتي تيم داربي بازي داشت شبش نمي‌خوابيديم. اين گونه بازيکنان خوب بودند. مردم با اين دو تيم (استقلال و پرسپوليس) زندگي مي‌کنند. در هر خانه‌اي برويد سه پرسپوليسي و چهار استقلالي هستند و در خانه ديگر برويد ۵ پرسپوليس و ۲ استقلالي هستند. در همه شهرها و روستاها هم همين گونه است. نظام ما بايد از اين ظرفيت استفاده کند که نمي‌کند. ما چند بار به روساي ورزش گفتيم که يک جايگاه در ورزشگاه براي پيشکسوتان تعبيه کنيد که وقتي پيشکسوتي به ورزشگاه مي‌رود به جايگاه خودش برود و بنشيند. من را مي‌شناسند و راه مي‌دهند تازه من هم وقتي مي‌خواهم به ورزشگاه بروم يک بليت VIP در جيبم مي‌گذارم که خيالم راحت باشد. يک سري پيشکسوتان ديگر را که نمي‌شناسند و راه نمي‌دهند. يک نفر را جلوي در بگذاريد که پيشکسوتان را بشناسد و اين‌ها بيايند و بروند. چنين کار آساني را انجام نمي‌دهند.

🔸يکي از نکاتي که در مورد شما وجود داشت اين بود که علي پروين هم از نظر فني حواسش به بازيکنان بود و هم از نظر مسائل غير فني بازيکنان را زير نظر داشت. به طور مثال بهروز رهبري فرد کاري مي‌کرد بعد با شيريني و دسته گل پيش شما مي‌آمد.

بهروز رهبري فرد يکي از بازيکنان خوب ما بود. يک بار قرار بود رهبري فرد پنالتي را بزند ديدم علي انصاريان رفته که بزند. رهبري فرد هم به خاطر اين موضوع ناراحت شد. در اتوبوس خبرنگار با او تماس گرفته و با آن حالت عصباني از او سوال کرده است. رهبري فرد هم دو کلمه پاسخ خبرنگار را داده است. خبرنگار اگر اجازه مي‌داد رهبري فرد به خانه مي‌رفت و کمي آرام مي‌شد قطعا آن حرف‌ها را نمي‌زد. کمي هم خودتان (رسانه‌ها) ايراد داريد. چرا الان من خيلي مصاحبه نمي‌کنم؟ به خاطر اينکه مي‌خواهيد من را مقابل يک فرد ديگر قرار بدهيد. الان من يک صحبتي درباره فلاني انجام بدهم و بعد شما مي‌رويد پيش آن شخص و مي‌گوييد ديديد علي پروين درباره‌ات چه گفت؟

🔸خاطرمان هست شما فرشاد پيوس را پس از هر بازي با خود مي‌برديد که مصاحبه نکند.

از اين کارها خيلي انجام داده‌ام. گاهي برخي بازيکنان را مي‌گفتم حواس‌تان به بازيکناني که شايد حرفي بزنند باشد تا حاشيه‌اي ايجاد نکنند. من با اين بازيکنان رفيق بودم. اگر با بازيکن رفيق باشيد جانش را هم برايتان مي‌دهد. در آن زمان که اصلا پولي در کار نبود. آيا مثل الان بود که بازيکن دست چپ و راستش را نمي‌داند بعد درخواست يک ميليارد مي‌کند؟ حميد استيلي و محمد خاکپور آمدند و گفتند مي‌خواهيم به پرسپوليس بياييم. در آن مقطع من مربي تيم ملي هم بودم. به آن‌ها گفتم اگر به هواي تيم ملي مي‌آييد نامتان را خط مي‌زنم که گفتند ما به خاطر پرسپوليس مي‌خواهيم بياييم که من به آن‌ها گفتم برويد فدراسيون فوتبال قرارداد سفيد امضا کنيد و براي من بياوريد. اين‌ها پرسپوليسي هستند. رضا شاهرودي که آمد به او گفتم بايد ۲۰۰ هزار تومان بدهي تا پيراهن پرسپوليس را به تن کني که شاهرودي در پاسخ گفت مي‌خواهيد بروم سفته بخرم و بياورم که من گفتم حالا فهميدم تو پرسپوليسي هستي و مي‌تواني به تيم ما اضافه بشوي.

به گزارش خبرنگار شرکت پيشکسوتان کهن پرسپوليس

کانال تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAECfJ2_HsjoyutT0HQ


1396/12/16

Bookmark and Share   شماره خبر :15198 تعداد بازدید :512

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload
 

Copyright © 2016 Azaranweb.com Allright Reserved Powered By AzaranWeb